Producenci
Kanał Elbląski ROWEREM
Kanał Elbląski ROWEREM

Od Elbląga do Ostródy biegnie rowerowy szlak Kanału Elbląskiego, oznakowany na charakterystyczny pomarańczowy kolor z grafiką koła pochylni. Jeśli chcesz zobaczyć z roweru budowle hydrotechniczne to jest to propozycja właśnie dla Ciebie!

czytaj całość »
NASI GOŚCIE Z EŁKU
NASI GOŚCIE Z EŁKU

NASI GOŚCIE Z EŁKU

Goście ze Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział w Ełku 10-11 lipca 2023 roku uczestniczyli wycieczce, zorganizowanej przez Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski Lokalną Grupę Działania jako organizatora turystyki.

W organizacji i pilotowaniu grupy wspierała nas licencjonowana przewodniczka - Małgorzata Kobus.

Kondycja pozwoliła gościom zwiedzić Elbląg, odbyć rejs Kanałem Elbląskim, poznać pracę maszynowni pochylni, pospacerować po Aniołowie a także nad Kanałem Żeglugowym przez Mierzeję Wiślaną.

 

czytaj całość »
Z WIZYTĄ W BORACH TUCHOLSKICH
Z WIZYTĄ W BORACH TUCHOLSKICH

Tym razem członkowie i sympatycy Stowarzyszenia Łączy Nas Kanał Elbląski wyruszyli z wizytą studyjną w BORY TUCHOLSKIE, do zaprzyjaźnionych LGD "Bory Tucholskie" oraz "Sandry Brdy".

Celem podróży było zapoznanie się i zainspirowanie ciekawymi przykładami działań podejmowanych w Borach Tucholskich, które wpisują się w koncepcję podejścia LIDER zawartego w założeniach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027 - Rozwój Kierowany przez Lokalną Społeczność (RKLS).

czytaj całość »
ZPT SZLAK
ZPT SZLAK

Relacja z KONFERENCJI PODSUMOWUJĄCEJ Projekt Współpracy i operację własną LGD pn. KANAŁ ELBLĄSKI             

„Zintegrowany Produkt Turystyczny SZLAK” Projekt Współpracy i operacja własna LGD pn. KANAŁ ELBLĄSKI to projekty, których efekty zaprezentowaliśmy Państwu na KONFERENCJI PODSUMOWUJĄCEJ 17.08.2022 r. w Bibliotece Elbląskiej. 

A efekty w wersji papierowej uczestnicy dostali "w nagrodę" za udział w spotkaniu :)!

 

czytaj całość »
Wizyta studentów UTWiON z Elbląga w Krainie Kanału Elbląskiego
Wizyta studentów UTWiON z Elbląga w Krainie Kanału Elbląskiego

W miniony wtorek odbyła się wizyta studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Osób Niepełnosprawnych z Elbląga w Krainie Kanału Elbląskiego. Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski miało przyjemność po raz kolejny zorganizować wycieczkę krajoznawczą po regionie połączoną z warsztatami.

Wycieczkę rozpoczęliśmy od spaceru w plenerze po niezwykłej wsi Kwitajny. Ojczyźnie wielu pokoleń, jak pisze Czesław Dziemidowicz: "Od początku XIII wieku żyło i zmarło w Kwitajnach ponad trzy tysiące ludzi, w tym większość dzieci. Trudno w to uwierzyć, gdy się widzi mała, spokojną, a nawet senną wieś wśród mazurskich lasów i pól".

Studenci spacerowali, zwiedzali oraz integrowali się w niezwykle urokliwych okolicznościach przyrody. Dzięki obecności Małgorzaty Stanisławskiej Prezes "Stowarzyszenia Kwitajny z historią w przyszłość" mieliśmy niecodzienną okazję poznać tajemnicze miejsca pałacu należącego do rodu Dönhoff.

A skoro byli studenci to i wykładowca musiał być. W tej roli wystąpiła dr Magdalena Żółtowska-Sikora, regionalistka, przewodniczka z zamiłowania, która oczarowała nas i wprowadziła w minione bezpowrotnie czasy Prus Wschodnich i Oberlandu, opowiadając arcyciekawe historie.

Więcej o historii Kwitajn z książki Czesława Dziemidowicza na stronie @KanalElblaskiLGD

 

czytaj całość »
Rajd Rowerowy IŁAWA-ELBLĄG dwudniowy
RAJD ROWEROWY IŁAWA-ELBLĄG DWUDNIOWY

Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski LGD zaprasza na rajd rowerowy powstały w ramach projektu współpracy „Zintegrowany Produkt Turystyczny SZLAK” do wyjątkowej Krainy Kanału Elbląskiego, innej od pozostałych miejsc na ziemi. 

 

Wyjątkowej, bo jedynej takiej na świecie, gdzie statki nie tylko płyną, ale także przemierzają ląd na wózkach wyznaczoną trasą wodną Kanału Elbląskiego. Poznaj z nami na rowerze, niezwykłe miejsca, urokliwe krajobrazy oraz ślady wielokulturowej historii. Zwolnij, wsiądź na rower, poczuj co czyni to miejsce wyjątkowym.

 

Kraina Kanału Elbląskiego stała się w ostatnich latach prawdziwym rajem dla rowerzystów. Powstało tu ok. 1670 km oznakowanych tras rowerowych, do których poznania serdecznie zapraszamy. Szlak prowadzi nieopodal trasy wodnej Kanału Elbląskiego, co daje możliwość obserwacji z bliska budowli hydrotechnicznych tj. pochylnie, jazy, śluzy czy mosty. Dodatkową atrakcją rajdu jest rejs statkiem po pochylniach Kanału Elbląskiego na trasie Buczyniec-Oleśnica-Buczyniec.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl