Producenci
Wizyta studentów UTWiON z Elbląga w Krainie Kanału Elbląskiego
Wizyta studentów UTWiON z Elbląga w Krainie Kanału Elbląskiego

W miniony wtorek odbyła się wizyta studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Osób Niepełnosprawnych z Elbląga w Krainie Kanału Elbląskiego. Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski miało przyjemność po raz kolejny zorganizować wycieczkę krajoznawczą po regionie połączoną z warsztatami.

Wycieczkę rozpoczęliśmy od spaceru w plenerze po niezwykłej wsi Kwitajny. Ojczyźnie wielu pokoleń, jak pisze Czesław Dziemidowicz: "Od początku XIII wieku żyło i zmarło w Kwitajnach ponad trzy tysiące ludzi, w tym większość dzieci. Trudno w to uwierzyć, gdy się widzi mała, spokojną, a nawet senną wieś wśród mazurskich lasów i pól".

Studenci spacerowali, zwiedzali oraz integrowali się w niezwykle urokliwych okolicznościach przyrody. Dzięki obecności Małgorzaty Stanisławskiej Prezes "Stowarzyszenia Kwitajny z historią w przyszłość" mieliśmy niecodzienną okazję poznać tajemnicze miejsca pałacu należącego do rodu Dönhoff.

A skoro byli studenci to i wykładowca musiał być. W tej roli wystąpiła dr Magdalena Żółtowska-Sikora, regionalistka, przewodniczka z zamiłowania, czarodziejka która wprowadziła nas w minione bezpowrotnie czasy Prus Wschodnich i Oberlandu, opowiadając arcyciekawe historie.

Więcej o historii Kwitajn z książki Czesława Dziemidowicza na stronie @KanalElblaskiLGD.

Dalszą część wycieczki kontynuowaliśmy we wsi Aniołowo, gdzie Prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi "Aniołowo" Halina Cieśla przywitała przybyłe do raju dusze iście po "anielsku". Podczas degustacji "ANIELSKICH RUCHAŃCÓW" usłyszeliśmy, jak osoby aktywnie społecznie na wsi mogą się zrzeszyć i co wspólnie osiągnąć. 

 

ANIOŁOWO to skrawek ziemi przepełniony dobrocią i  pomysłami mieszkańców, którzy zapraszają na anielskie doznania, na diabelskie atrakcje i kontakt z urokami wsi.

Tu poznasz smak specjałów niebiańsko lub piekielnie przyrządzonych, zabierzesz własnoręcznie wykonaną pamiątkę i odpoczniesz w  towarzystwie Aniołów. Poznaj wieś, w której anioły zaczynają każdy nowy dzień.

Studenci zrealizowali plan zajęć w 100%, uczestnicząc w warsztatach oraz lepiąc i tkając głównych bohaterów wsi.

Obfity w atrakcje dzień zakończyliśmy spacerem po urokliwych zakątkach wsi i smakowitym obiadem.

Dziękujemy UNIWERSYTETOWI III WIEKU I OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W ELBLĄGU za wybranie naszej oferty.

Zapraszamy do wyjątkowej Krainy Kanału Elbląskiego, innej od pozostałych miejsc na ziemi. Oferty WYCIECZEK, WARSZTATÓW, RAJDÓW ROWEROWYCH, SPACERÓW dostępne na stronie lub uszyte na miarę według życzeń klienta  https://krainakanaluelblaskiego.com.pl/pl/c/WARSZTATY/18 

 

 

 
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl