Producenci
MAJOWA WIZYTA STUDYJNA W KRAINIE KANAŁU ELBLĄSKIEGO
MAJOWA WIZYTA STUDYJNA W KRAINIE KANAŁU ELBLĄSKIEGO

Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski miało przyjemność zorganizować trzydniową wizytę studyjną po Krainie Kanału Elbląskiego, podczas której mogliśmy podzielić się dobrymi praktykami oraz zaprezentować walory turystyczne, przyrodnicze i gospodarcze regionu.

Wizyta rozpoczęła się w Elblągu, najstarszym mieście województwa warmińsko-mazurskiego, gdzie nasi goście, spacerując ulicami, poznawali historię średniowiecznego miasta i jego zabytki. Słowniczek bardziej wymagających wzbogacił się o kilka haseł tj. manieryzm niderladzki, retrowersja czy prawo lubeckie, a hulający po żuławskiej depresji wiatr przegonił gdzieś daleko deszczowe chmury. Zwieńczeniem spaceru była prodiżowa uczta w Specjal Pubie połączona z degustacją regionalnego piwa.

Galeria EL - miejsce w którym gotyk spotyka się ze sztuką nowoczesną 

Galeria EL, spotkanie gotyku ze sztuką nowoczesną.

 

Stare  Miasto w Elblągu i retrowersja 

Elbląskie Stare Miasto i retrowersja.

Kolejnego dnia uczestnicy wizyty studyjnej, podczas zwiedzania Krainy Kanału Elbląskiego odwiedzili wieś tematyczną Aniołowo. Mieszkańcy zaprezentowali naszym gościom jak można doskonale wykorzystać potencjał regionu oraz fundusze pozyskane z projektów unijnych. Słowniczek koneserów atrakcji wzbogacił się o kolejne wyjątkowe hasła tj. anielskie ruchańce, niebiańskie gołąbki czy też diabelska kita. Niezwykły klimat i gościnność gospodarzy wzbudziły powszechny zachwyt, a podziękowaniom nie było końca.

 

Sztuka tworzenia aniołów w Aniołowie.

 

Anioły w drodze do Augustowa.

 

Anielskie ruchańce podano do stołu.

 

Podziękowania dla delegacji ANIOŁÓW za gościnność i moc atrakcji.

 

Aniołowo - chwila dla reporterów.

Ostatnim etapem podróży naszych gości był rejs statkiem KORMORAN po pochylniach Kanału Elbląskiego, który jako "oś" całej Krainy był obowiązkowym punktem wycieczki. 

 

Kanał Elbląski, rejs statkiem KORMORAN.

 

Kanał Elbląski, pochylnia Kąty.

Zapraszamy do poznawania Krainy Kanału Elbląskiego, która składa się z sieci tras turystycznych: wodnych, samochodowych, rowerowych i pieszych.
Gwarantujemy niezapomniane wrażenia.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl