Producenci
Wizyta studyjna w Krainie Kanału Elbląskiego
Wizyta studyjna w Krainie Kanału Elbląskiego

W Krainie Kanału Elbląskiego zawsze jest dobry czas na zwiedzanie - nawet w niepogodę - o czym przekonali się ostatnio goście z województwa kujawsko-pomorskiego. Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski miało przyjemność zorganizować wizytę studyjną po Krainie Kanału Elbląskiego, aby podzielić się dobrymi praktykami i pozytywnymi przykładami wykorzystania zasobów przyrodniczych regionu do promocji walorów geograficznych i przyrodniczych.

W Elblągu, mieście w którym niegdyś funkcjonowało ponad 100 browarów, nasi goście mieli okazję przejść się "śladami elbląskiego piwa" i poznać nieco historii miasta, związanej nie tylko z browarnictwem. Choć pogoda jak bywa pod koniec sierpnia - była zmienna, to ciekawostki (opowiadane przez przewodnika PTTK O. Ziemi Elbląskiej, Pana Leszka Marcinkowskiego) oraz retrowersyjna infrastruktura Starego Miasta były atrakcją dla turystów. Zwieńczeniem podróży była uczta dla podniebienia w pasującej do tematu przewodniego wycieczki restauracji.


Stare Miasto wczoraj i dziś, fot. KE LGD


Legenda o dzielnym Piekarczyku, fot. KE LGD


"Śladami elbląskiego piwa", fot. RB


Specjalpub tematycznym zwieńczeniem wycieczki "śladami elbląskiego piwa", fot. RB

Uczestnicy wizyty studyjnej podczas zwiedzania Krainy Kanału Elbląskiego poznali także przykłady zwiększania potencjału rolnictwa poprzez prowadzenie działalności gastronomicznej oraz świadczenie usług turystyki wiejskiej i kulinarnej we wsi tematycznej Oleśno. Zwiedzili Stodolarnię, miejsce z niesamowitym klimatem oraz poznali przykład wykorzystania przez lokalną społeczność funduszy unijnych - rewitalizację stawu w miejscowości i siłownię pod chmurką.


Jak to się w Oleśnie dzieje? Opowiada p. Marlena Szwemińska, fot. KE LGD


Stodolarnia, fot. BR


Raźnym krokiem przez wieś, fot.KE LGD


Nieznane historie Oleśna, fot. KE LGD

Wizyta w Krainie Kanału Elbląskiego nie obyła się bez zapoznania się z infrastrukturą turystyczną, rekreacyjną i kulturalną regionu - szczególnie pomarańczowe oznakowanie szlaków rowerowych rzuciło się w oczy naszym gościom przy okazji rejsu statkiem po pochylniach Kanału Elbląskiego, który jako "kręgosłup" całej Krainy był obowiązkowym punktem wycieczki.


Podróż Bursztynem przez Diament Krainy Kanału Elbląskiego - statkiem po trawie!, fot. KE LGD


Pochylnie Kanału Elbląskiego, fot. BR

Jeśli nie macie pomysłu na wykorzystanie wolnego czasu dla grupy i chcecie poznać Krainę Kanału Elbląskiego pod względem aktywności lokalnej zapraszamy do kontaktu, gwarantujemy niezapomniane wrażenia.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl