Producenci
ŻUŁAWY DLA KONESERA
ŻUŁAWY DLA KONESERA

Aby poczuć się jak prawdziwy koneser krajobrazu Żuław Wiślanych trzeba wypłynąć na rejs po północnych wodach Krainy Kanału Elbląskiego! Podróż z Elbląga do Gdańska umożliwi doznania wrażeń, którymi emanuje przyroda Żuław Wiślanych.


Statek Elwinga, fot. RB

Nie ma nic lepszego niż relaks na wodzie i pokładzie widokowym oldtimera. Stąd ciągle od nowa roztacza się krajobraz wyjątkowej urody. Żuławy to obszar o charakterystycznej budowie - pompy, wały i kanały, malownicze ścieżki żuławskich polderów i wyjątkowej urody domy podcieniowe, które warto zobaczyć. Historia tego terenu jest niezwykle fascynująca, tę ziemię znaczą losy gotów, wikingów i mennonitów.


Żuławskie wody, fot. BR


Krajobraz Żuław, rzeka Dzierzgoń, fot. arch. UG Markusy


Mennonickie klimaty, fot. RB

Żuławy to tereny wiejskie i rolnicze, silnie ukształtowane przez człowieka i przyrodę. Żuławianie, ludzie o głęboko zakorzenionych wartościach dziedzictwa kulturowego, tworzą wiele inicjatyw oddolnych związanych z terenem, który zamieszkują.


Stodolarnia w Oleśnie - inicjatywa mieszkańców żuławskiej wis, fot. BR


Odtwórstwo historyczne we Władysławowie, fot. RB

Architektura żuławskich wsi to stare chaty, kościoły, fantazyjne zdobienia detali na budynkach nie tylko mieszkalnych, ale również gospodarczych.


Dom podcieniowy Węgle-Żukowo, dawny zajazd "Trzy Róże", fot. BR


Szkoła Podstawowa w Zwierznie, dawny Dom Ludowy, fot. arch. KE LGD


Dom podcieniowy w Stalewie, fot. arch. KE LGD.

Najpiękniejsze wschody i zachody słońca, płaski teren i wierzby na każdym kroku - żuławskie krajobrazy poruszają i wyobraźnię i serce.

Wschód słońca na Żuławach, fot. BR


Żuławski zachód słońca, fot. BR

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl